3ο Κύπελλο Υποβρύχιας Σκοποβολής Υπερόπλων 2009

Την Κυριακή 22 Νοέμβρη πραγματοποιήθηκε ο καθιερωμένος αγώνας σκοποβολής
υπερόπλων, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Άνω Λιοσίων.

Ο Αγώνας όπως αναμενόταν, είχε μεγάλη επιτυχία και κατά γενική ομολογία
ήταν ένας από τους καλύτερους αγώνες, από πλευράς οργάνωσης και του υψηλού
επιπέδου των αθλητών που έλαβαν μέρος.

Για την πρώτη θέση στην ατομική κατάταξη χρειάστηκε να γίνει αγώνας
μπαράζ, μεταξύ των αθλητών Γιαννάτου Γιώργου και Σταμούλη Ντίνου, οι
οποίοι ισοβάθμισαν με 725 βαθμούς. Τελικός νικητής αναδείχθηκε ο αθλητής
Σταμούλης Ντίνος.

Ο Γλαύκος ευχαριστεί καταρχήν τους χορηγούς του αγώνα:Benthos-Blue-Trygon’s-Kartelias Nikos-KingFisher-KMdive-Free dive-Must-Apnea.

Επίσης ο Σύλλογος ευχαριστεί τις εταιρίες που προσέφεραν δώρα, τα οποία
κληρώθηκαν στην λαχειοφόρο αγορά στο τέλος του αγώνα:

Pelaj–Benthos–Teak Sea–Rob Allen–Mantaray–Omer–XXone–Halkeas
diving–Pesca– Imersion–Elios–Καρτελιάς Νίκος–Pathos

Επίσης ο Γλαύκος ευχαριστεί την Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία για την
βοήθεια της, στον τομέα της ασφάλειας των διαγωνιζομένων αθλητών.

Επίσης ο Σύλλογος ευχαριστεί τον Δήμαρχο και το Δημοτικό Συμβούλιο του
Δήμου Άνω Λιοσίων, για την δωρεάν παραχώρηση του Δημοτικού Κολυμβητηρίου
καθώς και τον Χρήστο Παππού τον Διευθυντή του Αθλητικού Κέντρου, για την
άψογη συνεργασία που είχε μαζί μας και την βοήθεια του σε ότι του
ζητήθηκε.

Επίσης ο Γλαύκος ευχαριστεί τον αυτοδύτη Δημήτρη Δουληγέρη, που βοήθησε
στην διεξαγωγή του αγώνα σαν υποβρύχιος κριτής στην πισίνα.

Τέλος ο Σύλλογος ευχαριστεί τους 31 αθλητές που έλαβαν μέρος, στον αγώνα
και οι οποίοι δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό, συνέβαλαν στο να γίνει
ένας αγώνας αρκετά υψηλού επιπέδου.

ΓΛΑΥΚΟΣ
3Ο ΚΥΠΕΛΛΟ Υ/Β ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΕΡΟΠΛΩΝ 2009
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΜΑΔΙΚΟΥ
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ Α΄ ΑΘΛΗΤΗΣ Β΄
ΒΑΘΜΟΙ
Α΄ΑΘΛΗΤΗ
ΒΑΘΜΟΙ
Β΄ΑΘΛΗΤΗ
ΣΥΝΟΛΟ
ΒΑΘΜΩΝ ΘΕΣΗ
9 Ν.Ο.ΤΡΙΧΩΝΙΔΑΣ ΠΑΣΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΤΙΝΟΣ 646 725 1371 1
4 DEL MARE / BLEUTEC ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 725 625 1350 2
2 BLEUTEC ΖΩΝΟΜΕΣΗΣ ΜΑΝΟΣ ΧΑΛΑΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 625 650 1275 3
7 RIFFE ΜΠΕΛΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΛΕΙΤΣΙΚΑΣ ΤΑΣΟΣ 525 700 1225 4
3 Ν.Ο.ΣΥΡΟΥ ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΔΟΥΝΑΒΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 550 625 1175 5
1 ΑΛΙΟΤΙΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛ ΜΠΙΝΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 535 575 1110 6
10 AIDA-ΙΜΒΡΙΟΙ ΜΑΡΙΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ 600 480 1080 7
6 PATHOS ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 569 403
972 8
8 SUPLIN TEAM ΜΠΑΡΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΟΥΚΛΗΣ ΧΑΡΗΣ 525 335 860 9
5 KILLER SHARK ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡ 295 540 835 10
11 ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΡΜΠΙΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΥΤΙΒΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 211 257 468 11
3Ο ΚΥΠΕΛΛΟ Υ/Β ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΕΡΟΠΛΩΝ 2009

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΤΟΜΙΚΟΥ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ 1Η ΒΟΛΗ BONUS 2Η ΒΟΛΗ BONUS 3Η ΒΟΛΗ BONUS 4Η ΒΟΛΗ BONUS
ΒΑΘΜΟΙ
ΒΟΛΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
BONUS
ΓΕΝΙΚΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΘΕΣΗ
26 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΤΙΝΟΣ 150 50 125 50 125 50 125 50 525 200 725 1 ΜΠΑΡΑΖ
11 ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 150 50 150 50 125 50 100 50 525 200 725 2 ΜΠΑΡΑΖ
20 ΚΛΕΙΤΣΙΚΑΣ ΤΑΣΟΣ 150 50 125 50 125 50 100 50 500 200 700 3
12 ΚΟΥΣΑΘΑΝΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 150 50 125 50 100 50 100 50 475 200 675 4
6 ΧΑΛΑΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 125 50 125 50 125 50 75 50 450 200 650 5
25 ΠΑΣΧΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 150 50 125 48 100 48 75 50 450 196 646 6
4 ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 100 50 100 50 100 50 125 50 425 200 625 7
5 ΖΩΝΟΜΕΣΗΣ ΜΑΝΟΣ 125 50 125 50 100 50 75 50 425 200 625 8
17 ΔΟΥΝΑΒΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 150 50 75 50 75 50 125 50 425 200 625 9
29 ΜΑΡΙΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 125 50 100 50 100 50 75 50 400 200 600 10
24 ΜΑΖΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 150 50 125 50 75 50 40 50 390 200 590 11
3 ΜΠΙΝΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 125 50 100 50 100 50 50 50 375 200 575 12
10 ΣΑΡΑΣΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 125 50 100 50 75 50 75 50 375 200 575 13
14 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 150 45 125 41 75 41 50 42 400 169 569 14
9 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 125 50 75 50 75 50 75 50 350 200 550 15
15 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 125 50 100 50 75 50 40 50 340 200 540 16
21 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 125 50 100 50 75 50 40 50 340 200 540 17
1 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 150 25 150 32 75 32 40 31 415 120 535 18
19 ΜΠΕΛΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 100 50 100 50 75 50 50 50 325 200 525 19
23 ΜΠΑΡΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 125 50 100 50 50 50 50 50 325 200 525 20
18 ΧΑΔΙΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 100 50 100 50 40 50 40 50 280 200 480 21
28 ΦΥΤΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 100 50 50 50 75 50 30 50 255 200 455 22
27 ΠΑΡΔΑΛΗΣ ΗΛΙΑΣ 100 50 75 50 40 50 20 50 235 200 435 23
16 ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 100 50 50 33 40 50 30 50 220 183 403 24
7 ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ 100 12 100 11 75 11 50 12 325 46 371 25
2 ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 125 46 50 45 0 0 30 50 205 141 346 26
22 ΜΠΟΥΚΛΗΣ ΧΑΡΗΣ 100 17 100 12 20 43 5 38 225 110 335 27
13 ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 50 50 75 50 20 50 0 0 145 150 295 28
8 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 50 25 50 25 40 30 20 36 160 116 276 29
31 ΚΟΥΤΙΒΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 50 3 50 2 20 3 125 4 245 12 257 30
30 ΑΡΜΠΙΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50 3 50 5 75 3 20 5 195 16 211 31

3ο ΚΥΠΕΛΛΟ Υ/Β ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΕΡΟΠΛΩΝ
ΜΠΑΡΑΖ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ
Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ 1Η ΒΟΛΗ BONUS 2Η ΒΟΛΗ BONUS 3Η ΒΟΛΗ BONUS
ΒΑΘΜΟΙ
ΒΟΛΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ
BONUS
ΓΕΝΙΚΟ
ΣΥΝΟΛΟ ΘΕΣΗ
1 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΝΤΙΝΟΣ 150 50 125 50 75 50 350 150 500 1
2 ΓΙΑΝΝΑΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 125 50 100 50 50 50 275 150 425 2

Close